6 właściwości pielęgnacyjnych oleju marula. Znasz je?

Olej marula to pozyskiwany z nasion „drzewa słoni” olejek roślinny o bardzo bogatym składzie. Wytłaczany z orzechów afrykańskiego drzewa Marula olej to recepta na zdrowie, witalność i piękno, która wykorzystywana była w pielęgnacji już przez kobiety z rdzennych plemion. Przedstawiamy sześć najważniejszych właściwości oleju marula.

1. NAWILŻAJĄCE

Przewagą oleju marula nad innymi olejami jest wysoka zawartość kwasu oleinowego, który ma najlepsze zdolności przenikania do głębszych warstw skóry. Zawarte w kwasach tłuszczowych omega-9 składniki aktywne odpowiedzialne są za utrzymywanie odpowiedniego poziom nawodnienia i zatrzymywanie wilgoci wewnątrz komórek. Olej marula wzmacnia również barierę lipidową skóry, a więc ogranicza odparowywanie wody ze skóry lub włosów.

2. REGENERUJĄCE

Olej z drzewa słoni jest bogaty w witaminy i minerały. Witamina C rozjaśnia przebarwienia. Natomiast duże ilości witaminy E zapewniają działanie regeneracyjne, czyli przyspieszanie gojenia blizn np. potrądzikowych, krostek lub drobnych ran. Regeneracja olejem marula sprawdza się też świetnie na włosach.

3. PRZECIWZAPALNE

Cechą charakterystyczną oleju z Maruli jest jego działanie przeciwzapalne, łagodzące i antybakteryjne. Pielęgnacja olejem marula skóry (szczególnie tej trądzikowej, z łuszczycą, egzemą i atopowym zapaleniem skóry) pomaga ukoić podrażnienia, wyeliminować przyczynę problemu, zniwelować stany zapalne i zwalczyć suchość.

4. PRZECIWSTARZENIOWE

Witamina młodości, antyoksydanty i kwasy tłuszczowe – to elementy, które sprawiają, że olej marula ma bardzo dobre właściwości opóźniające procesy starzenia. Skutecznie zwalcza wolne rodniki, ochrania kolagen przed rozkładem, spowalnia starzenie się komórek, uelastycznia włókna kolagenowe, niweluje widoczność zmarszczek i jest wielozadaniowy w tym względzie.

5. UJĘDRNIAJĄCE

Ujędrniające właściwości oleju marula to adnotacja do wcześniejszego podpunktu, ponieważ znów w grę wchodzi witamina E i kwas oleinowy, które poprawiają jędrność skóry. Regularna aplikacja oleju z drzewa słoni zapewnia wygładzenie, zmiękczenie, uelastycznienie i ujędrnienie skóry. Olej marula świetnie sprawdza się w przeciwdziałaniu rozstępom i cellulitisowi.

6. WZMACNIAJĄCE

Jak większość olejów roślinnych, także marula wykazuje działanie ochronne, zapewnia skórze i włosom odpowiedni poziom zabezpieczenia przed szkodliwym czynnikami zewnętrznymi. Ochrona, odżywienie, nawodnienie i regeneracja składa się na to, że olej marula to świetny olej wzmacniający włosy lub skórę.